Czy dorosły facet powinien grać w gry komputerowe?

Popularność gier komputerowych systematycznie rośnie. Grają nie tylko dzieci, ale również dorośli, zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Gry stały się w dzisiejszych czasach jedną z najpopularniejszych form rozrywki oraz spędzania wolnego czasu. W związku z tym powstaje pytanie: czy dorosły facet powinien grać w gry komputerowe?

Dorosły mężczyzna kojarzy nam się z odpowiedzialnością oraz powagą, ale czy takie mężczyzna nie powinien mieć swojej pasji? Jeden lubi brudzić się w smarach naprawiając swój samochód, a drugi grać w gry. Zaraz zaraz, przecież majsterkowanie jest pożyteczne, a granie na komputerze czy konsoli to strata czasu. A kto powiedział, że pasja ma być pożyteczna dla innych? Jest pożyteczna dla tego, kto ją posiada, ponieważ realizując ją robi to co sprawia mu przyjemność. Posiadanie jakiejkolwiek pasji czyni człowieka ciekawszym, a każdy facet posiadający pasję, posiada dzięki niej cząstkę swojej prywatności, której nie musi tracić wraz z założeniem rodziny.

Dorosły facet grający w gry komputerowe kojarzy się z gościem, który nie ma znajomych, życia towarzyskiego, a każdą wolną chwilę spędza przy komputerze czy konsoli. Dzieję się tak jednak tylko w skrajnych przypadkach, a uzależnione od gier komputerowych częściej są dzieci czy nastolatkowie. W tym miejscu polecam artykuł o uzależnieniach XXI wieku.

Nie ma nic złego w tym, że dorosły facet gra w gry komputerowe, jeżeli:

  • nie zaniedbuje przez to swoich obowiązków domowych, rodzinnych czy zawodowych;
  • nie gra w gry MMORPG, które przeznaczone są dla młodszych, ponieważ gra toczy się w czasie rzeczywistym, a dorosły mężczyzna ma obowiązki, które są ważniejsze;
  • od czasu do czasu gra w gry typu Need for Speed czy GTA, ponieważ są to gry odpowiednie do jego wieku oraz czasu, który może poświęcić na granie;
  • potrafi oddzielić świat wirtualny od realnego i nie pojawiają się u niego zaburzenia psychiczne związane z grami.

Co dorosłemu facetowi daje granie w gry komputerowe:

  • możliwość rozwijania swojej pasji;
  • odstresowanie się po trudach dnia w pracy;
  • możliwość kontroli tego w co grają wasze dzieci oraz lepszy kontakt z nimi;
  • jeżeli kobieta również lubi grać to kolejna okazja do wspólnego spędzania czasu, co pogłębi waszą więź.

Podsumowując należy stwierdzić, że nie ma nic złego w tym, że dorosły facet lubi grać w gry komputerowe, pod warunkiem, że potrafi ustanowić priorytety w taki sposób, żeby: rodzina i obowiązki były ważniejsze niż czas wolny spędzany przed komputerem czy konsolą. Wszystko jest dla ludzi, jednak trzeba wiedzieć jak zachować w tym odpowiedni umiar.

P.S.: Mała podpowiedź dla kobiet. Jeżeli Twój facet lubi grać w gry komputerowe, nic nie ucieszy go bardziej niż nowa gra jako prezent mikołajkowy. W związku z tym, że masz jeszcze sporo czasu, zachęcam do porównania cen takich gier i wybrania odpowiedniej dla swojego mężczyzny.

Z wykształcenia ekonomista. Miłośnik literatury o samorozwoju oraz motywacji.