Jak wygląd zewnętrzny wpływa na naszą pewność siebie

Pewnie nie raz słyszałeś powiedzenie: „jak Cię widzą tak Cię piszą”. Dzięki odpowiedniemu wyglądowi zewnętrznemu oraz postawie będziesz odbierany lepiej niż z tymi samymi kwalifikacjami, ale wyglądając gorzej. Jeśli dobrze wyglądamy to nie tylko jesteśmy lepiej odbierani przez innych, ale przede wszystkim lepiej czujemy się we własnym ciele, co sprawia, że jesteśmy bardziej pewni siebie, zadowoleni z życia i pozytywnie nastawieni. Podnosi się także nasza samoocena.

Oczywiście nie na wszystko mamy wpływ. W XXI wieku możemy zmienić wiele, ale nie mam zamiaru zachęcać tutaj do operacji plastycznych. Chodzi mi o to, żeby uświadomić Ci potrzebę dbania o siebie, swój wygląd zewnętrzny oraz wdrożenie odpowiednich nawyków. Oczywiście wymaga to kilku poświęceń i wyrzeczeń, jednak efekty, które osiągniesz z pewnością to zrekompensują.

Nasz wygląd zewnętrzny to przede wszystkim nasze ciało oraz fryzura. Jeżeli przeglądając się rano w lustrze widzisz osobę z wystającym brzuchem, a nie jesteś akurat w ciąży, to wiedz, że musisz coś z tym zrobić. Wiadomo, że nie każdy od razu musi wyglądać jak kulturysta, jednak jazda rowerem czy bieganie nie zaszkodzą. Początkowo będzie pewnie trudno, ale z czasem wejdzie to w krew i tego typu wysiłek będzie relaksujący. Nosisz fryzurę, która była modna w czasach, gdy jeszcze byłeś w szkole średniej? Również musisz coś z tym zrobić. Warto wybrać fryzurę, która będzie pasowała do Twojego kształtu twarzy oraz pokazywała, że o siebie dbasz.

Kolejnym krokiem na drodze do poprawy Twojego wyglądu, a co za tym idzie pewności siebie będzie wietrzenie garderoby. Rozumiem, że bardzo lubisz zmechacony sweter, który zakładasz na każdą okazję, jednak jego czas już minął. Możesz go nosić co najwyżej podczas prac domowych. Z drugiej strony nie jestem zwolennikiem wydawania fortuny na ubrania, dlatego też nie będę namawiał Cię do kupowania drogich, markowych ubrań, jeżeli nie wymaga tego Twoja praca. Ubrania z sieciówki w zupełności wystarczą, pod warunkiem, że:

– są nowe, niezniszczone,

– są klasyczne, tzn. nie chodzisz do pracy w koszulce z kaczorem Donaldem,

– mają odpowiednie rozmiary (przypomnij sobie jak komicznie wyglądają przechodnie, których mijasz w zbyt krótkich spodniach, czy zbyt dużej koszuli, bluzce).

Poza tym jeśli chodzi o strój, to koniecznie pamiętaj, że ubrania muszą być czyste. Rada ta dotyczy szczególnie facetów, którzy potrafią chodzić przez cały tydzień w tym samym stroju.

Jeżeli będziesz dobrze wyglądał, a co za tym idzie podobał się sobie, wtedy lepiej będą odbierali Cię inni. Będziesz pewniejszy siebie. Pamiętaj także o pewnym kroku oraz wyprostowanej sylwetce. Nie spuszczaj głowy w dół.

Pewność siebie sprawia, że wiele rzeczy przychodzi nam łatwiej. Jesteśmy pozytywnie nastawieni i wierzymy, że może się udać. Jeżeli będziesz dobrze wyglądał wtedy wzrośnie Twoja pewność siebie nie tylko na stopie zawodowej, ale także towarzyskiej, czyli w kontaktach z płcią przeciwną.

Z wykształcenia ekonomista. Miłośnik literatury o samorozwoju oraz motywacji.