Jak zwiększyć pewność siebie?

Pewność siebie to cecha, która pozwala nam realizować zadania, które na pierwszy rzut oka wydają się niemożliwe. Mission impossible nie istnieje – należy tylko w to uwierzyć. Wszystko zaczyna się od wiary w siebie. Możesz mieć świetne pomysły, ale jeśli nie wierzysz w siebie, to nigdy ich nie zrealizujesz. Przedstawię Ci teraz 5 porad jak w prosty sposób możesz zwiększyć swoją pewność siebie:

1. Zapomnij o przeszłości. Jeśli czytasz moje artykuły, to pewnie już nie raz spotkałeś się z tą radą. Jest ona jednak bardzo ważna. Nie rozpamiętuj przeszłości, nie obwiniaj się za błędy, ponieważ to burzy Twoją pewność siebie. Myśl o tym co może Cię spotkać i jak się na to przygotować.

2. Zadbaj o swój wygląd. Jak Cię widzą tak Cię piszą. Wygląd ma duże znaczenie nie tylko, gdy jesteś odbierany przez innych, ale także przez swoją świadomość. Jeśli podobasz się sobie, to podświadomie czujesz się pewniej.

3. Doceniaj komplementy. Jeśli ktoś Cię za coś chwali to nie deprecjonuj swoich osiągnięć mówiąc, że to nic takiego. Bądź świadomy swojej pracy i tego jak ludzie ją odbierają. Wzrośnie dzięki temu Twoja pewność siebie oraz poczucie, że to co robisz ma sens.

4. Decyduj. Przestań używać słów takich jak: nie wiem, obojętnie, jak wolisz. Weź życie w swoje ręce i decyduj. Pokażesz tym, że jesteś zdecydowanym i pewnym siebie człowiekiem. Udowodnisz, że wiesz czego oczekujesz. Z czasem wejdzie Ci to w krew.

5. Porównuj się do siebie. Porównywanie się do innych nie ma sensu, ponieważ nawet jeśli będziesz lepszy od kogoś, to i tak inna osoba będzie lepsza od Ciebie. Porównuj się więc do siebie z przeszłości. Porównuj efekty swoich działań do efektów sprzed miesiąca. Bądź lepszą wersją samego siebie.

Tych porad jest o wiele więcej, jednak wiele z nich należałoby odnieść do konkretnej sytuacji. Jeśli jednak zastosujesz się do powyższych, to Twoja pewność siebie wzrośnie, a zarazem będzie to stanowiło doskonały punkt wyjściowy do dalszego rozwoju. Jeżeli masz pomysły na to co jeszcze zrobić, żeby podnieść pewność siebie to zachęcam do dzielenia się nimi w komentarzach.

P.S. Odbierz darmowe 55zzł!!

Z wykształcenia ekonomista. Miłośnik literatury o samorozwoju oraz motywacji.