Co szkodzi nasionom marihuany?

Co szkodzi nasionom marihuany?

Nasiona kolekcjonerskie znajdują się w posiadaniu wielu polskich nabywców. Są to produkty przeznaczone do tworzenia indywidualnych kolekcji o zastosowaniu typowo hobbystycznym. Ziarenko marihuany może przetrwać okres kilku lat, a jeśli będziesz przechowywać je szczególnie troskliwie – nawet ponad 10. poniżej podpowiadamy jakie zagrożenia czyhają na Twoje nasiona oraz jak warto im przeciwdziałać. 

Czego warto unikać? 

Przede wszystkim unikaj ekspozycji na promienie słoneczne. Ich wpływ na stan ziarenek jest szkodliwy pod różnymi względami. Doprowadzają do powolnego obumierania komórek tworzących łupiny. Nagrzewają także wnętrze ziarenka, co może doprowadzić do jego niechcianego wykiełkowania. Ziarenko warto przetrzymywać w zaciemnionym i chłodnym miejscu, z dala od jasnego światła dziennego. 

Warto też unikać wilgoci oraz świeżego powietrza, które mogą zainicjować procesy gnilne lub przypadkowo doprowadzić do wykiełkowania. Najlepiej, jeśli nie będziesz wyciągać ziarenka z oryginalnego opakowania, w którym je otrzymasz z seedbanku. Polecamy pod tym względem taniesianie.pl – sklep z nasionami marihuany, sprzedający ziarenka kolekcjonerskie w hermetycznie szczelnych pojemnikach ochronnych. 

Bezpieczeństwo nasion zależy też od ich ekspozycji na oddziaływania mechaniczne. Warto unikać wszelkich wstrząsów, uderzeń o ścianki pojemnika. Ziarenko należy przechowywać z dala od urządzeń zasilanych na prąd, które w trakcie pracy mogą generować wibracje – takich jak lodówki, grzejniki elektryczne, kotły oraz inne urządzenia AGD i RTV.