Jak dopasować odpowiednio odzież wierzchnią do garnituru?

Jak dopasować odpowiednio odzież wierzchnią do garnituru?

Jeśli chodzi o dopasowanie odzieży wierzchniej do garnituru, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że dopasowujesz marynarkę i spodnie do garnituru. Nie trzeba ich dokładnie dopasowywać, ale jeśli nie wyglądają razem dobrze, to lepiej nie nosić ich razem.

Drugą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy dobieraniu garniturów jest kolor krawata. Powinien on uzupełniać kolor garnituru, a nie z nim kolidować. Czarne krawaty pasują do czarnych garniturów, a jasne krawaty do jasnych garniturów.

Trzecią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy dobieraniu garniturów jest kolor koszuli. Koszula i krawat powinny mieć zbliżony odcień, tak aby dobrze ze sobą współgrały. Kontrastująca koszula rozbije linię stroju i sprawi, że będzie on wyglądał na rozczłonkowany, a nie skoordynowany.

Wybór kurtki do garnituru – co wziąć pod uwagę

Taki płaszcz czy kurtka jest zewnętrzną warstwą Twojego garnituru, dlatego ważne jest, aby znaleźć taką, która będzie dobrze pasować i uzupełniać Twoją sylwetkę. Jeśli robisz zakupy nowej kurtki do garnituru, weź pod uwagę poniższe wskazówki:

Długość kurtki

Aby określić, czy kurtka pasuje, stań z rękami po bokach, dłonie skierowane do przodu. Dół kurtki powinien zakrywać górną część spodni z przodu, ale nie powinien podjeżdżać do góry ani zaginać się z tyłu.

Długość rękawa kurtki

Stojąc prosto z rękami po bokach i dłońmi skierowanymi do przodu, pomiędzy rękawami a nadgarstkami powinno być od 1 do 2 cali wolnego miejsca, jeśli nie masz pod spodem podkoszulka lub koszuli zapinanej na guziki.