Odbiór zużytego oleju gastronomicznego

Odbiór zużytego oleju gastronomicznego

Jest duża szansa, że zużywasz dużo oleju kuchennego, jeśli jesteś właścicielem restauracji. Ale to, czego mogą Państwo nie wiedzieć, to fakt, że resztki oleju kuchennego mogą zostać poddane recyklingowi i przekształcone w biodiesel. Recykling zużytego oleju kuchennego jest nie tylko korzystny dla środowiska, ale może również pomóc zaoszczędzić pieniądze na kosztach paliwa. Przyjrzyjrzyjmy się szczegółowo, dlaczego należy rozważyć recykling zużytego oleju kuchennego.

Recykling zużytego oleju kuchennego może mieć korzyści dla środowiska

Miliony galonów zużytego oleju kuchennego są wylewane do kanalizacji każdego roku. Powoduje to zanieczyszczenie środowiska i blokuje kanalizację. Kiedy zużyty olej kuchenny jest usuwany w ten sposób, może on trafić do naszych rzek i jezior, gdzie szkodzi rybom i innym zwierzętom. Ten rodzaj zanieczyszczeń można zmniejszyć poprzez recykling starego oleju kuchennego.

Używanie oleju kuchennego z przeszłości może nie tylko zmniejszyć zanieczyszczenie wody, ale również pomóc w zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych. Biodiesel wytwarzany z przetworzonego tłuszczu kuchennego emituje mniej gazów cieplarnianych niż tradycyjny olej napędowy. Według EPA, paliwo biodiesel wyprodukowane z przetworzonego oleju kuchennego zmniejsza emisję gazów cieplarnianych o 86%.

Recycling used cooking oil is a great economic move

Recykling zużytego oleju kuchennego, którego nie używasz, może być korzystny dla środowiska i zaoszczędzić Twoje pieniądze. Biodiesel z przetworzonego oleju kuchennego zazwyczaj kosztuje mniej niż zwykły olej napędowy. Biodiesel spala się czyściej niż tradycyjny olej napędowy, co może pomóc przedłużyć żywotność silnika i obniżyć koszty utrzymania.

Właściciele restauracji mają wiele opcji, jeśli chodzi o pozbywanie się zużytego oleju kuchennego. Nie powinni go wyrzucać ani wylewać do kanalizacji. Recykling zużytego oleju kuchennego jest korzystny dla środowiska i może również zaoszczędzić właścicielom restauracji pieniądze na kosztach paliwa. Następnym razem, gdy będziesz się zastanawiać, co zrobić ze swoim zużytym olejem kuchennym, pamiętaj, że recykling jest najlepszą opcją dla wszystkich zainteresowanych.

Sprawdź: Zielone restauracje