Pogoda Warszawa

Pogoda Warszawa

Gdzie najczęściej sprawdzamy prognozy pogody?

Wśród meteorologów jest znana anegdota o pogodynkach telewizyjnych z krajów Afryki środkowej. Gdy nadchodzi sucha pora, to przejeżdżają do studia z wieloma sukienkami i nagrywają serię audycji z pogody do przodu na cały miesiąc i prezentują w całym kraju słońce pełne oraz temperaturę ponad trzydzieści stopni Celsjusza. Potem biorą z kolei miesiąc urlopu. Prognoza pogody sprawdzi się i to z pewnością. Najwyżej będzie o jakieś dwa stopnie zimniej czy też cieplej. W Polsce, a więc w umiarkowanym klimacie, nie jest tak już prosto. Nieprzewidywalne szczególnie są wiosenne miesiące. Maj, a już szczególnie kwiecień może nas zaskoczyć zarówno wysokimi upałami jak i także śniegiem. To jaka pogoda Warszawa będzie, jak najbardziej sprawdzić możemy przynajmniej kilka dni do przodu. Im bardziej pogoda Warszawa na więcej dni, tym jest większe ryzyko błędu. 

Metoda tradycyjna

Metodą tradycyjną na pewno jest słuchanie radiowych wiadomości czy też oglądanie wieczornych informacyjnych serwisów w stacjach ogólnopolskich telewizyjnych. W zasadzie w każdym z nich na końcu będziemy widzieli krótką audycję właśnie z prognozą pogody. Mamy też ponadto telewizję pogodową całodobową, gdzie prognozę aktualną oglądać można praktycznie cały czas. Wybór oczywiście należy tylko i wyłącznie od nas. Wielokrotnie prognozę pogody sprawdzamy sobie w sieci. W sieci znajdziemy wiele serwisów właśnie pogodowych, które świetnie się sprawdzają. Każdy ma swój ulubiony serwis.

Pogoda ma to do siebie, że uwielbiamy gdy jest dobra oraz dopisuje nam chociażby podczas urlopu, dnia wolnego czy też jakiegoś ważnego dla nas wydarzenia. Wówczas najczęściej sięgamy po prognozę pogody. Okazuje się, że sami możemy przewidzieć to jaka pogoda będzie następnego dnia. W jaki sposób? Na pewno powinniśmy poczuć wiatr oraz powietrze. Jeśli powietrze ma zapach ziemisty, to będzie niedługo padać. Bardzo podobnie gdy kwiaty pachną o wiele mocniej niż na co dzień. Dym z ogniska czy też z komina, który unosi się prosto do góry, sugeruje nam dobrą pogodę. Gdy skręca czy niemal płasko opada to jest to z kolei znak na pogorszenie się pogody. Wilgoć w powietrzu poczujemy na sobie. Włosy, które są podatne na wilgoć wtedy się skręcają. Warto do tego obserwować drzewa. Ilość dębu w powietrzu wilgotnym znacznie się skracają.

Obserwujmy zwierzęta

Zachowanie zwierząt, szczególnie tych nieudomowionych, często dostarczać może wskazówek, które dotyczą pogody. Mądrość ludowa głosi, że również także człowiek potrafi wyczuwać zmianę aury, jeśli tylko dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Wiedzmy, że nisko lecące ptaki oznaczają bardzo złą pogodę. Z kolei krowy, które leżą na łące, szczególnie w grupach zwiastują nadchodzącą burzę czy też przynajmniej złą pogodę. Koty z kolei czyszczą przed deszczem uszy, a futro się elektryzuje, gdy pogoda poprawić się ma. Gdy zaś nadchodzi deszcz, mrówki zabierają się za budowę wysokich oraz bardzo stromych kopców.