Spedycja morska – z jakimi kwestiami się wiążę?

Spedycja morska –  z jakimi kwestiami się wiążę?

Spedycja morska to złożony proces, w którym bierze udział wiele stron i procesów. Ważne jest, aby zrozumieć szczegóły dotyczące przesyłki, w tym dokąd zmierza, w jaki sposób zostanie załadowana na statek, ile czasu zajmie jej przewóz i jakich kosztów należy się spodziewać.

Główne kroki, jakie realizowane są w ramach spedycji morskiej

1. Przygotowanie przesyłki. Obejmuje to sprawdzenie całej dokumentacji, właściwe zapakowanie produktów i wyraźne oznakowanie wszystkiego, tak aby celnicy w krajach docelowych mogli łatwo zidentyfikować przesyłkę.

2. Przesłanie dokumentów do odprawy celnej z urzędnikami celnymi na obu końcach podróży (tam, gdzie jest to konieczne).

3. Organizowanie odprawy celnej w portach wylotu, przylotu i punktach tranzytowych na całej trasie poprzez zbieranie od nadawców dokumentów takich jak listy przewozowe i listy pakunkowe oraz dostarczanie ich do odpowiednich departamentów lub agencji rządowych.

4. Przewożenie towarów między statkami lub lotniskami w miastach portowych za pomocą ciężarówek lub pociągów, w zależności od tego, skąd i dokąd są przewożone (np. jeśli są przewożone z jednego lotniska na drugie).

Osoby, które chciałyby skorzystać z takiej opcji transportu towarów jak spedycja morska, mogą z powodzeniem nawiązać współpracę z firmą z następującej strony http://www.hartwig.szczecin.pl/oferta/spedycja-morska/.