Czym charakteryzuje się astygmatyzm?

Czym charakteryzuje się astygmatyzm?

Astygmatyzm to zaburzenie, które dotyka wielu osób. Na szczęście można z nim skutecznie walczyć. Sprawdź, czym się charakteryzuje ten problem i jakie kroki należy podjąć, aby móc zapomnieć o objawach. W tym poradniku znajdziesz szczegółowe informacje.

Co to jest astygmatyzm?

Mowa tu o zaburzeniu symetrii obrotowej gałki ocznej, które powoduje powstawanie niepunktowego obrazu na siatkówce. Osoby zmagające się z astygmatyzmem mają problem z krzywizną obrazu, pogorszeniem ostrości, a także czułością na kontrast. Przyczynę tego stanu stanowi wada refrakcji układu optycznego z uwagi na różnice w niektórych przekrojach południkowych. 

Na szczęście leczenie astygmatyzmu jest dziś bardzo skuteczne. Pamiętaj jednak, aby wybrać usługi polecanych specjalistów, którzy cieszą się wysokim uznaniem wśród pacjentów. Doskonałym rozwiązaniem będzie więc wizyta w Instytucie Oka. W ten sposób zadbasz o swój wzrok.

Leczenie astygmatyzmu

Doświadczeni eksperci proponują pacjentom sprawdzone metody korekcji wady. W Instytucie oka możesz liczyć na profesjonalną konsultację, która obejmuje stworzenie modelu widzenia, pomiary oraz ocenę widzenia obuocznego i akomodacji, pomiar mocy refrakcji oraz krzywizny rogówki, a także pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego czy grubości rogówki. Tutejsi specjaliści do każdego przypadku podchodzą w indywidualny sposób i na pewno zaproponują rozwiązania dopasowane do Twojego stanu. Przekonało się o tym wiele osób, które dziś cieszą się świetnym wzrokiem. Możesz do nich dołączyć!