Czym jest SEO?

Czym jest SEO?

SEO, czyli Search Engine Optimization to nic innego jak proces wszelkich czynności, mających na celu zwiększenia ruchu na danej witrynie, dzięki zwiększeniu widoczności strony w wynikach wyszukiwania Google. Działania SEO dzielą się na wiele aspektów, jednym z nich jest optymalizacja treści. Przy odpowiednim zastosowaniu słów kluczowych i dobrym sformatowaniu tekstu, doskonalimy naszą witrynę pod kątem algorytmów Google – to przekłada się na większą liczbę odwiedzających, a co za tym idzie, szeroko pojęte korzyści. 

Optymalizacji strony  z pewnością można się nauczyć, jednak jest to czasochłonny proces ze względu na ogromny  wachlarz tej dziedziny. W internecie znajdziemy firmy specjalizujące się w tym zakresie. Agencje oferują profesjonalną obsługę witryn, często przeprowadzając bezpłatny audyt przed rozpoczęciem współpracy. 

Gdy zdecydujemy się na samodzielną naukę nie należy zapominać o zasadach pozycjonowania witryn. W internecie natkniemy się na wiele nieaktualnych już metod, które dziś uważane są za niedozwolone – stosowanie ich jest konsekwentnie zwalczane przez Google. Nazywamy je Black Hat SEO. Efekty, jakie uzyskamy  dopuszczając się stosowania tych technik są wręcz szkodliwe dla naszej strony. Aby uniknąć tego typu sytuacji, należy dogłębnie weryfikować wiedzę uzyskaną z przeróżnych portali internetowych.

Pozycjonowanie strony bez wątpienia może okazać się doskonałą inwestycją dla sklepów internetowych, których ruch opiera się w większości na płatnej reklamie – Google Ads, czy Kampanii Facebook Ads. W przypadku braku środków na reklamę, sklep internetowy nie będzie miał wielu odwiedzin. Możliwość znalezienia strony w wynikach wyszukiwania znacząco podwyższa  liczbę odwiedzających, a co za tym idzie – zyski. https://wedo.pl/blog/seo-dla-poczatkujacych/