Typy opon dostępne na rynku

Typy opon dostępne na rynku

W dzisiejszych czasach na rynku można znaleźć opony do każdego rodzaju samochodu, ciężarówki lub SUV-a. Jeśli szukasz prostej i taniej opony, to będziesz musiał pójść na kompromis w kwestii niektórych cech. Jednak jeśli chcesz uzyskać najlepsze wyniki, musisz wybrać oponę klasy premium.

Opony bieżnikowane

Producenci stosują opony bieżnikowane jako sposób na przedłużenie żywotności opon używanych. Guma ze starej opony jest odcinana i montowana na bieżniku nowej. Opony bieżnikowane świetnie nadają się do ciężarówek, autobusów, traktorów i innych pojazdów terenowych, ponieważ nie trzeba ich tak często wymieniać.

Opony z kapturkiem

Są to opony znane również jako recaps lub regrooved. Powstają one poprzez zeszlifowanie powierzchni istniejącej opony i ponowne jej złożenie z nową gumą w celu poprawy trakcji i prowadzenia. Proces ten sprawia, że są one znacznie trwalsze niż opony bieżnikowane, ale kosztują więcej pieniędzy, ponieważ ich produkcja trwa dłużej – czasami nawet do 10 godzin na oponę!

Nowe opony

Nowe opony są wykonane z dziewiczej gumy i nigdy wcześniej nie były używane przez nikogo innego. Zazwyczaj kupują je osoby, którym zależy na jak najlepszej jakości lub te, które jeżdżą sporadycznie. Główną zaletą nowych opon jest to, że są o wiele wygodniejsze w prowadzeniu, ponieważ mają gładszą powierzchnię. To sprawia, że są one znacznie łatwiejsze w obsłudze dla rąk i stóp, co zmniejsza ryzyko zmęczenia podczas jazdy.