Jak organizować swoje życie na studiach i nie zwariować?

Jak organizować swoje życie na studiach i nie zwariować?

Najważniejsze, aby zdać studia, to być dobrze zorganizowanym. Musisz przygotować kalendarz na cały semestr. Inaczej zginiesz pod natłokiem zajęć, terminów i innych rzeczy. Studia to nie jest łatwy okres, ale jeśli uporządkujesz wszystkie swoje ważne sprawy, to będziesz mieć więcej czasu na naukę i inne aktywności, ponieważ będziesz lepiej zarządzać swoim czasem.

Co powinien zawierać kalendarz na studia?

  • Wszystkie twoje zadania i terminy płatności – Będziesz musiał porozmawiać ze swoimi profesorami na początku semestru, aby upewnić się, że są skłonni to uwzględnić. Możesz zapytać ich, czy wyślą Ci e-maila lub opublikują swoje zadania online, abyś nie musiał zapychać papierowego kalendarza niepotrzebnymi informacjami.
  • Godziny urzędowania Twoich profesorów – Niektórzy profesorowie nie lubią, gdy studenci pojawiają się bez zapowiedzi, ale niektórzy lubią organizować improwizowane spotkania ze studentami, którzy potrzebują pomocy lub porady w jakiejś sprawie. Jeśli denerwuje Cię pojawienie się bez umówionego spotkania, zadzwoń wcześniej i zapytaj, czy mają jakieś wolne terminy w danym tygodniu lub miesiącu. Jeśli nie, zapytaj ich, kiedy są wolni i zobacz, czy to współgra z Twoim harmonogramem.
  • Terminy egzaminów – Upewnij się, że wiesz dokładnie, kiedy będą one przeprowadzane, abyś nie pojawił się nieprzygotowany (lub co gorsza – nie opuścił żadnego z nich). Warto również zaplanować dużo wcześniej pisanie prac zaliczeniowych, ponieważ jeśli odłożysz to na ostatnią chwilę, to jest szansa, że nie zrobisz tego wystarczająco dobrze lub co gorsza – nie zdążysz jej napisać przed upływem terminu.