Restauracje na Rynku w Warszawie – dlaczego warto się wybrać?

Restauracje na Rynku w Warszawie – dlaczego warto się wybrać?

Warszawa jest pełna ciekawych miejsc. Bulwary Wiślane, Łazienki Królewskie, Park Agrykola to tylko niektóre z nich. Oprócz samych atrakcji turystycznych stolica oferuje szeroką bazę gastronomiczną. Godne polecenia są Restauracje Rynek Warszawa. Dlaczego cieszą się tak dużym powodzeniem?

Restauracje najwyższej klasy

Stary Rynek to serce stolicy. Co roku odwiedzają go miliony turystów, mieszkańcy często spędzają tu weekendowy czas z całymi rodzinami, a zakochane pary przechadzające się kamiennymi uliczkami Starówki, zawsze na chwilę tu zaglądają. Nic dziwnego, że restauracje zlokalizowane wokół Rynku to urządzone ze smakiem lokale, serwujące najlepsze polskie dania. I choć ceny są tu nieco wyższe, niż w innych rejonach w Warszawie, warto wybrać się tutaj chociaż raz w swoim życiu.

Wyjątkowa atmosfera

Zarówno zimą, jak i latem warszawski rynek tętni życiem. W zimowych miesiącach możemy pojeździć tu na łyżwach i wziąć udział w świątecznych targach, gdy zaś rozpoczyna się sezon letni, zrobić sobie zdjęcie przy Warszawskiej Syrence i zajadać się pysznymi lodami. Miłośnicy architektury będą zachwyceni – Rynek otoczony jest kolorowymi kamienicami. W pobliżu powstały także muzea: Muzeum Warszawy oraz Muzeum Świat Iluzji.

Cała ta niezwykła atmosfera przenika również do rozmieszczonych nieopodal restauracji. Gdy temperatura za oknem sięga w końcu 20 stopni, właściciele lokali wystawiają stoliki na zewnątrz. Możemy zatem zjeść pyszny posiłek i jednocześnie rozkoszować się otaczającym nas staromiejskim klimatem.

Restauracje Rynek Warszawa to punkt obowiązkowy na mapie Warszawy – tak samo dla turysty, jak i stałego mieszkańca.