Witamina D charakterystyka

Witamina D charakterystyka

Witamina D jest kluczowym elementem dla organizmu, który pomaga w przyswajaniu wapnia i wzmacnianiu układu odpornościowego.

Suplementy witaminy D są dostępne w postaci kropli, płynu lub proszku. Krople przyjmuje się doustnie, ponieważ łatwo rozpuszczają się w płynach lub jedzeniu. Nie są wchłaniane przez skórę i dlatego nie powodują żadnych skutków ubocznych.

Niektóre osoby z ciężkim niedoborem witaminy D mogą potrzebować przyjmować witaminę D3 w kroplach doustnych przez dłuższy czas, aby była skuteczna.

Witamina D jest hormonem steroidowym niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pomaga organizmowi budować i utrzymywać zdrowe kości, zęby i silne mięśnie. Organizm może również wykorzystywać witaminę D do modulowania tempa rotacji komórek; witamina D3 może zmniejszyć się w niektórych przypadkach raka.

Witamina D suplement jest najczęstszą formą witaminy D, którą ludzie przyjmują, aby uzyskać korzyści płynące z witaminy D. Witamina D3 przyjmowana doustnie w postaci suplementu ma tylko ograniczoną szybkość wchłaniania i nie zapewnia optymalnych poziomów dla większości ludzi.

Stosowanie kropli pozwala użytkownikom uzyskać dokładniejsze pomiary dawki niż przyjmowanie doustne lub suplementacja i pozwala uniknąć zagrożeń związanych z przyjmowaniem dużych dawek doustnie, takich jak bóle żołądkowo-jelitowe lub niedrożność przewodu pokarmowego z powodu nagromadzenia kwaśności żołądkowej lub nadmiernych ilości.